top of page

Apríl 2024

|

Bratislava

Kreatívny proces v dobe AI s Dodom Dobríkom

Profesionálne nastavenie kreatívneho procesu je často prehliadané, ale zásadne ovplyvňuje spôsob práce a kvalitu výstupu. Tvorivosť je vnímaná ako niečo, kde sa nedá využiť žiadna predpripravená štruktúra pre kreatívny pracovný postup, ale môžete zažiť, že pri dobrom postupe vedomý prístup pomáha.

Kreatívny proces v dobe AI s Dodom Dobríkom
Kreatívny proces v dobe AI s Dodom Dobríkom

Termín & Miesto

Apríl 2024

Bratislava

O kurze

Hosťujúci expert: Dodo Dobrík

Dodo Dobrík je nielen môj dlhoročný kamarát, ale aj rovnako dlhoročný dizajnér a jediný slovenský nositeľ prestížneho ocenenia z celosvetovej dizajnovo-reklamnej súťaže AD&D, čo mu aj trocha závidím. Ak čítate knihy, určite ste sa stretli s nejakou jeho obálkou, ktorých vytvoril viac ako 600. Kedysi dávno sme mali spolu malú reklamnú agentúru, no zdá sa mi, že mu je niekedy tento priestor malý a asi aj preto si často zvykne odskočiť do iných disciplín a koníčkov. Pre časom (rozumej pred pandémiou) vyvíjal četovacie boty vo vlastnom startupe, je nadšeným propagátorom tzv. nešľachtených rastlín, ktoré my voláme burina a možno poznáte jeho najnovšiu iniciatívu, ktorou je česká zbierka na zbrane pre Ukrajinu s názvov Dárek pro Putina. Okrem toho uvažuje nad dizajnom a kreatívnym procesom a občas zvykne mať na túto tému aj prednášku. Prišlo mi to ako fajn nápad, oživiť môj cyklus kurzov jeho iným pohľadom a aj preto s radosťou uvádzam tento kurz.

Kreatívny proces v dobe AI

Sučasný stav umelej intelignecie nám pomáha vnímať kreativitu ako nástroj. Tento kurz vám ponúkne vnímať novú perspektívu vlastnej kreatívnej práce s rozšírením o možosti AI. Spoznáte teoretický rámec, ktorý podporuje dobrý tvorivý proces a príklady jeho využitia v praxi pri dizajnových projektoch ktoré Dodo realizoval v rôznych oblastiach. Prejdete si celým procesom od zadania až po finalizáciu navrhovaného dizajnu/riešenia. Sústredíme sa aj na to, ako umelá inteligencia môže inšpirovať a rozšíriť naše chápanie tvorivosti.

Kreatívny proces - základ pri hľadaní všetkých dizajnových riešení

Profesionálne nastavenie kreatívneho procesu je často prehliadané, ale zásadne ovplyvňuje spôsob práce a kvalitu výstupu. Častokrát je tvorivosť vnímaná ako niečo, kde sa nedá využiť žiadna predpripravená štruktúra pre kreatívny pracovný postup, ale môžete zažiť, že pri dobrom prístupe vedomý prístup k tvorivosti pomáha. Creative workflow prezentuje význam vedomého zapojenia procesu do kreatívnej práce, ktorého dobré nastavenie vám umožní profesionalizovať váš vlastný kreatívny proces.

Témy kurzu

  • Tvorivosť ako nástroj a systém
  • Čo nás môže naučiť AI o kreativite
  • Ako spoznať a vytvoriť dobré zadanie
  • Čo je to kognitívna flexibilita
  • Nastavenie komplexného kreatívneho procesu
  • Vzťah medzi intuíciou a racionalitou
  • Ako na tender

Prezenčný kurz

Myslím si, že osobné stretnutia, sústredenie na jednu tému a sprievodné diskusie sú najužitočnejším formátom na to, aby ste absorbovali zmysluplné množstvo a kvalitu informácii. Preto bude tento kurz prebiehať v jeden deň, na jednom mieste, pri osobnej účasti. Budem sa snažiť vám odovzdať v rozmedzí zhruba 5 hodín najviac mojich skúseností a poznatkov, ktoré som vydestiloval špeciálne pre túto príležitosť z mojej viac ako 20-ročnej praxe. Kurz by som chcel viesť v neformálnej atmosfére, nebude chýbať ani občerstvenie a pobavenie.

Kurz je vhodný nielen pre dizajnérov, ktorí sa radi priučia niečomu novému, ale aj pre firemných marketérov či startupistov, ktorí sa chystajú preraziť na trhu so svojim nápadom.

Konkrétne miesto bude potvrdené podľa počtu účastníkov.

Share

Registrácia
na kurz

Vyplňte prosím registračné údaje. Vaše údaje spracujem a pošlem do mailu ďalšie informácie a faktúru, ktorú bude potrebné uhradiť prevodom na účet.

Cena kurzu je vrátane DPH

269 EUR

Osobné údaje:

Fakturačné údaje:

Firemné údaje vypĺňajte iba v prípade, že požadujete vystaviť faktúru na firmu.

Termín konania kurzu

Označiť môžete aj viacero termínov, ktoré vám vyhovujú. Finálny termín bude zvolený podľa záujmu.

Teším sa na stretnutie.

bottom of page